Dişi damızlık Seçimi

Kategori: Kangal köpeği Hastalıkları | 0

 Dişi damızlık Seçimi – Üstün ırk vasıflarını taşımalıdır.- Vücut normal gelişimini tamamlamalıdır.- Vücudu teşkil eden organlar arasında bir uyum olmalıdır.- En az sekiz adet meme başı bulunmalıdır.- Yavrulara geçebilecek kalıtsal bir hastalık (kalça displazisi) taşımamalıdır.- Uysal yapılı ve iyi huylu olmalıdır.

Hayvan sevgisi her insan için çok özel bir duygudur. Size karşılıksız sevgiyle bakan bir çift göz her daim içinizi ısıtır. Ömürlük sadakati onlarda buluruz. Bizi hiçbir zaman terk etmeyen ve ne zaman bakışlarımızı çevirsek yanı başımızda olan küçük dostlarımız. Kangal köpeği ile tanışanlar sahiplerine her şartta kopmayan bir bağ ile bağlı olduklarına şahit olurlar. Bu bağlılık kangal yavrusu ile ilk iletişiminizde başlar ve asla son bulmaz.

Dünyada uzun yıllardır tanınan ve özelliklerinin farkında olunan kangal köpekleri son on, on beş yılda olsa da ülkemizde de hak ettikleri ilgiyi ve değeri görmeye başladılar. Anadolu da uzun yıllardır sürülerin vazgeçilmez koruması olan bu köpekler kötü niyetli insanların ve saldırgan hayvanların korkulu rüyasıdır. Çocuklarla iyi iletişimi olan ve son derece korumacı olan kangal köpekleri bu yönden de insanların tercihi haline gelmeye başladı.

 Dişi damızlık Seçimi
Dişi damızlık Seçimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir